Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi

E. Ü. Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi Çocuk Eğitimi Programı

18 - 22 Kasım 2019 tarihleri arasında birer günlük eğitim programımız Ege Üniversitesi Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin Bornova Kurudağ'da yer alan binalarında yapılacaktır. Gözlemevine ulaşım ücretli servislerle sağlanacaktır. Servis ücreti kişi başı (gidiş - dönüş) 20TL olup eğitim ücretine dahil değildir. Katılımcılar başvuru formunda hangi günde katılacaklarını belirtmelidir. Kontenjan durumuna göre katılımcıların gün tercihlerinde değişiklik yapılması gerekebilir. Böyle durumlarda katılımcılarla irtibata geçilecektir. Programımız, ilköğretim (6 – 9 yaş aralığı) ve orta öğretim öğrencilerine uygun olacak biçimde iki gruba ayrılmıştır. Orta öğretim grubu için iki ayrı yaş grubu (10 – 13 yaş ve 14 – 17 yaş aralığı) dikkate alınarak atölye çalışmaları planlanmıştır. Etkinlik boyunca kurumumuz tarafından kahvaltı ya da öğlen yemeği verilemeyeceğinden, özellikle ilköğretim grubundaki katılımcı öğrencilerimizin beslenme çantalarının velileri tarafından hazırlanması, diğer gruptaki katılımcı öğrencilerimizin de hazırlıklı gelmeleri gerekmektedir.

İlköğretim grubundaki katılımcı öğrencilerimizin velilerinden, gönüllü olmaları durumunda, en fazla 3 gözlemci veli katılımcı öğrencilerimizle birlikte gözlemevinde bulunup etkinliği izleyebilir. Gözlemci veliler ulaşım servis ücretinden muaf değildir ve kahvaltı/yemek konusunda kendileri hazırlık yaparak gelmelidir. Gözlemci veli olma talebinin fazla olması durumunda, gözlemevine hareket öncesi talepte bulunan veliler arasında kura çekilecektir.

Katılımcı öğrencilerimizin velilerinin, eğitim öncesi "Bilgilendirilmiş Onay Formunu" doldurması ve ıslak imzalı olarak kurumumuza teslim etmeleri gerekmektedir. Eğitime katılım ücreti ödemesi ve ıslak imzalı "Bilgilendirilmiş Onay Formu", eğitimin yapılacağı günün sabahında servis araçları gözlemevine hareket etmeden önce velilerden alınacaktır. Orta öğretim grubundaki katılımcı öğrencilerimiz, velilerinin gelememesi durumunda, velilerinin imzaladığı onay formunu ve katılım ücretini kendileri de iletebilir. Servis araçları, Ege Üniversitesi ana giriş kapısında yer alan itfaiye önünden saat 09:00’da gözlemevine hareket edecektir. Kayıt işlemlerinin zamanında bitirilmesi için katılımcı öğrencilerimizin ve velilerin en geç 08:30’da hareket yerinde olmaları gerekmektedir. Ücret ödemeleri sadece nakit olarak yapılabilir, banka kartı ya da kredi kartıyla ödemeler kabul edilemeyecektir.

Gözlemevimiz deniz seviyesinden 630 m yüksekte yer aldığından, hava koşullarının farklı olabileceği göz önüne alınarak tedbirli gelinmesi (kalın kıyafetler, hırka, bere, eldiven vb. bulundurmak) tavsiye edilir.

Eğitim programına, bilgilendirilmiş onay formuna ve kayıt formuna ulaşmak için tıklayınız.