Çerez Örnek

Gözlemevi Ziyaretleri

Ege Üniversitesi Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezine yapılacak ziyaret etkinlikleri eğitim kurumları öncelikli olmak üzere, resmi başvuru ve izin süreci izlenerek, belirli bir program çerçevesinde kabul edilmektedir.

Gruplara Özel Ziyaret Etkinlikleri aşağıda sunulmuştur. 

 

Gruplara Özel Ziyaret Etkinlikleri (En fazla 40 kişi)

  1. Merkez Bina ve Teleskop Tanıtımları

  2. Astronomi Semineri

  3. Teleskoplarla Gözlem

  4. Merkez Bina ve Teleskop Tanıtımları + Astronomi Semineri

  5. Merkez Bina ve Teleskop Tanıtımları + Teleskoplarla Gözlem

  6. Merkez Bina ve Teleskop Tanıtımları + Astronomi Semineri + Teleskoplarla Gözlem

 

Ege Üniversitesi Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezine randevusuz ve  izinsiz ziyaret etkinlikleri kabul edilmemektedir. Etkinlik öncesinde mutlaka Ege Üniversitesi kampüsünde yer alan Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’ne başvuru yapılarak randevu ve izin alınması gerekmektedir. Ege Üniversitesi Gözlemevi, Ege Üniversitesi Kampüs alanından yaklaşık 18 km uzaklıkta, Nif Dağı eteklerinde, Işıkkent Kurudağ tepesinde bulunmaktadır. Gözlemevinin konumuna bağlı fiziki koşullar nedeniyle (arazi koşulları, yol durumu, hava durumu) oluşabilecek risklerden kurumumuz sorumlu değildir.

Ziyaret Etkinlikleri için başvurular, Ege Üniversitesi kampüsünde yer alan Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğüne yapılır. Ziyaret Etkinlikleri için, başvurusu sonrası belirtilen koşulları sağlayan ve gerekli işlem ve belgeleri tamamlayan gruplara etkinlik takviminde yer ve Gözlemevine çıkış için izin verilir. Ziyaret etkinliği başvuruların planlan etkinlik tarihinden en az 1-2 hafta öncesinde yapılması tavsiye olunur.

Not: Etkinlik günü öncesi, kurumumuz ile iletişime geçilerek etkinlik için son durum hakkında bilgi alınması gerekmektedir. Zorunlu hallerde (kötü hava koşulları, kötü yol koşulları veya başka zorunlu nedenlerden dolayı etkinlikler ertelenebilir veya iptal olabilir).

 

Başvuru / İletişim:

E-Posta: gozlemevi.halklailiskiler@mail.ege.edu.tr

Tel: 0 (232) 311 5415

 

ETKİNLİK KURALLARI: https://gozlemevi.ege.edu.tr/tr-9601/etkinlik_kurallari.html

 

 

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ