canlı destek

...

 

İlk ve Ortaöğretim öğrencilerin ve Astronomi ve Uzay Bilimlerine merakı olan yetişkinlere yönelik bir (aile) eğitim programıdır. Eğitim, birbirinden bağımsız 4 dersten oluşmakta olup, her ders için ayrı sertifika verilecektir. Kişisel programınıza göre farklı tarihlerdeki dersleri seçebilirsiniz.

 

Derslerde, Güneş sistemi ve gezegenlere ilişkin son bulgular paşlaşılırken, bir yandan da çeşitli sosyal medya ve video kanallarında verilen yanlış ve eksik bilgilerin doğruları paylaşılacaktır.

 

Dersler, Microsoft TEAMS üzerinde uzaktan erişimle yapılacaktır. Bu nedenle telefon veya tabletinize ücretsiz TEAMS uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Bigisayardan bağlanacaksanız, uygulamanın web sürümünden bağlanabilirsiniz, ancak bunun için bir hesap açmanız gerekmektedir.

 

Telefon ve Tablet için Uygulama: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.teams&hl=tr

 

 

 

CUMARTESİ GÜNÜ

 

Program

 

Saat Aralığı

 

Ders Konusu

 

Öğretim Üyesi

1. Sertifika Eğitimi

13:00 - 14:30

 

Güneş Sistemi’nin Oluşumu

Güneş’ten önce ne vardı? Güneş Sistemi nasıl oluştu? Son bulgular nelerdir? Göktaşlarında ne bulundu? Kayıp gezegenlere ne oldu? Venüs neden ters dönüyor?

 

Doç. Dr. Hasan Ali DAL

 

2. Sertifika Eğitimi

15:00 - 16:30

 

Uydumuz Ay ve Ay Çalışmaları

Ay’a gerçekten gidildi mi? Gidilmediğini iddia edenlerin dayanakları nelerdir? Gidildiğini gösteren kanıtlar nelerdir? Ay’ın kökenine ilişkin bulgular nelerdir ? Ay nasıl oluştu? Ay hiç oluşmasaydı neler olurdu?

 

Doç. Dr. Hasan Ali DAL

 

 

PAZAR GÜNÜ

 

Program

 

Saat Aralığı

 

Ders Konusu

 

Öğretim Üyesi

3. Sertifika Eğitimi

13:00 - 14:30

 

Yer Benzeri Gezegenler

Merkür’ün yüzeyinden buharlaşan nedir? Merkür’de sabah Güneş neden iki kez doğuyor, akşam neden iki kez batıyor? Mekür’de su var mı? Venüs’ün geçmişinde ne saklı? Venüs bugün neden ters dönüyor? Venüs yüzeyine neden yıllarca araç indirilemedi? Dünya, gerçekten de küresel mi, nereden biliyoruz? Dünya’nın merkezinde ne var? Dünya’nın merkeznizdeki dev hortumlar gerçekten var mı? Mars, neden bu kadar önemli? Mars’ta ne arıyoruz, ne bulduk? Bir gün Mars’ta yaşayacak mıyız?

 

Doç. Dr. Hasan Ali DAL

 

4. Sertifika Eğitimi

15:00 - 16:30

 

Dev Gaz Gezegenler

Jüpiter’in yüzeyi var mı, yüzeyinde yürüyebilir miyiz? Jüpiter’in uydularında ne saklı? Yaşam Jüpiter’de mi? Satürn’ün halkaları nereden geldi, neden yok oluyor? Satürn’ün uydusu Titan’da olsaydık, gerçekten uçabilir miydik? Uranüs Fizikçileri neden çileden çıkartıyor? Uranüs, neden yana devrilmiş durumda? Neptün’de gerçekten gökten elmas mı yağıyor? Neptün, neden bu kadar çok fırtınalı? Pluto, neden gezegen sınıfından çıkartıldı? Pluto’nun yüzeyinde ne var?

 

Doç. Dr. Hasan Ali DAL

 

 

Eğitimlere Başvuru Nasıl Yapılacak?

 

1. Adım: Sayfanın altındaki "Başvuru İçin Tıklayınız" linkine tıklayıp, başvuru formunu doldurup, gönderiniz.

2. Adım: Başvuru formunda seçtiğiniz eğitimlerin toplam ücretini aşağıdaki IBAN adresine yatırılarak dekont e-posta ile gönderilir.

3. Adım: Dekontu gozlemevi.halklailiskiler@gmail.com adresine gönderiniz. Lütfen dekontun kendisini gönderiniz, ekran görüntüsü kabul edilmeyecektir.

4. Adım: Dekont ulaşınca, tarafınıza eğitime kesin kayıt aldığınıza dair mail alacak ve kaydı tamamlamış olacaksınız.

 

 

Katılımcılardan kaynaklanan eğitimlere girmeme ve devamsızlık durumunda ücret iadesi kesinlikle yapılmayacaktır.

Eğitim Ücretinin Yatırılması: Dekont açıklaması aşağıdaki gibi olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

 

Alıcı: EGE ÜNV.DSS – E.Ü.REK. GÖZLEMEVİ

Ziraat Bankası IBAN: TR72 0001 0014 4607 2168 9350 88

Dekont Açıklaması: Katılımcının adı ve Seçtiği Eğitim (ya da Tüm Eğitimler şeklinde) yazılmalı.

 

 

Başvuru İçin Tıklayınız

 

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ